Защитникът Игор Пластун донесе трите точки за шампионите с попадение 10 минути преди края. Победата остави разградчани на второто място на точка след лидера ЦСКА. Ботев (Пловдив) е 10-ти с 8 точки.

Класиране Първа професионална лига

В 5-та минута главният съдия Николай Йорданов отсъди дузпа в полза на Ботев за нарушение на Георги Терзиев срещу Бризола. Лъчезар Балтанов застана зад топката и откри резултата.

Домакините реагираха веднага и наложиха натиск към вратата на Ботев. В 17-та минута Вандерсон излезе на добра позиция, намери Марселиньо, чийто удар бе париран. Седем минути по-късно и Джоди Лукоки направи пропуск пред вратата на Ботев. В самия край на първата част Марселиньо свали топката за Клаудиу Кешеру, който отблизо не успя да преодолее Чворович.

Лудогорец Ботев

Второто полувреме започна по желания от Лудогорец начин: ранен гол, с който домакините изравниха. Радослав Терзиев не успя да изчисти добре топката и Марселиньо от воле реализира за 1:1.

Пълният обрат обаче малко се забави, тъй като разградчани, очевидно уморени след тежкото гостуване на Истанбул ББ в Лига Европа миналата седмица, действаха твърде тромаво в предни позиции и почти не застрашиха вратата на Чворович.

В 74-а минута Кешеру стреля опасно от фаул от границата на наказателното поле, но стражът на Ботев спаси. Очакваното се случи в 80-та минута, когато Лукоки центрира и защитникът Игор Пластун с глава прати топката в мрежата – 2:1 за Лудогорец.

В последните секунди на двубоя Пластун спаси домакините от изравнително попадение, след като изби с глава топката пред голлинията.