Българският младежки национален отбор до 21 години стигна до равенство 1:1 като гост на Казахстан в третия си мач от група “9” на квалификациите за Евро 2019.

Нашите пропуснаха да открият резултата в 70-ата минута, когато топката се отби от напречната греда и тупна зад гол линията, но реферът не зачете попадението.

Домакините пък стигнаха до попадението шест минути по-късно, когато Зайнутдинов получи топката в наказателното поле, залъга бранител и прати топката в мрежата с удар от около 10 метра. До края на мача Антони Здравков пусна в игра Калоян Кръстев, Тонислав Йорданов и Георги Русев, което даде резултат в 89-ата минута. Тогава Венцислав Керчев вкара с глава след центриране и донесе точката за тима ни.

Тимът ни все още е без победа след още един хикс с казахстанците (2:2) преди дни и загубата от Люксембург (0:1) у дома. Следващата среща за българите е гостуване на фаворита Франция на 10 ноември.