След повече от 4 часа игра, Григор Димитров загуби с 2:3 сета (4:6, 6:7, 6:3, 7:6, 6:7) от американския талант Томи Пол във втория кръг на Откритото първенство на Австралия. За американеца това бе първо участие във втори кръг на турнир от Големия шлем.

В третия кръг Томи Пол ще срещне 67-ия в света унгарец Мартон Фучович, който отстрани италианеца Яник Зинер с 3:0 сета.

Томи Пол, който е на 80-а позиция в световната ранглиста показа страхотен тенис и затрудни максимално Григор.

Двубоят беше изключително равностоен, като в първия сет имаше само един пробив.   Благодарение на него Томи Пол спечели с 6:4.

Във втория сет двамата тенисисти печелеха сервис-геймовете си, като направиха невероятни разигравания. Равностойната игра доведе нещата до тайбрек, който бе спечелен от Пол със 8:6 точки.

Третия сет започна отлично за Григор Димитров, който проби още в първия гейм, но Томи Пол върна пробива мигновенно. Втори пробив на българина и спечелен сервис-гейм доведоха резултата до 5:3. Последва нов пробив и Гришо взе сета.

В четвъртия сет двамата си размениха по един пробив, след което спечелиха подаванията си и отново пратиха частта в тайбрек. Този път Гришо бе много по-концентриран и спечели със 7:3, изравнявайки резултата в сетовете.

Първата ни ракета не успя да реши спора в своя полза в десетия гейм на решителния пети сет, когато водеше с 5-4 и подаваше. 22-годишният Пол успя да върне пробива в последния възможен момент и го затвърди, повеждайки на свой ред с 6-5.

В тайбрека американецът дръпна с 9-3, имаше шест мачбола и реализира първия от тях, слагайки край на спора.

След загубата Димитров ще загуби точки, тъй като миналата година достигна до четвъртия кръг. Това бе юбилейно десето участие на българския тенисист в Мелбърн.