Собственикът на Туитър Илон Мъск заяви, че от 15 април само проверените акаунти ще могат да гласуват в проучвания, съобщи Ройтерс.
Според главния управителен директор на социалната медия тази мярка ще предотврати използването на големи групи ботове с изкуствен интелект.
Освен това само проверените акаунти ще могат да бъдат препоръчвани от Туитър.
Засега няма коментар от социалната мрежа.
Миналата година Мъск беше заявил, че
Туитър ще позволява само на платени акаунти
да гласуват в проучвания, свързани с политически въпроси.
Преди ден Туитър предприе правни действия, за да предотврати потенциално вредна загуба на изходния код, който е в основата на услугата на социалната медия, след като части от него и друг софтуер бяха публикувани онлайн.
Компанията е предприела действия късно в петък, за
да се премахне кода от GitHub, уеб базирано хранилище,
широко използвано в света на софтуера за публикуване отворени кодове, които всеки да използва.
Туитър също така е поискала призовка, която да принуди GitHub да разкрие всичко, което знае за самоличността на лицето, разкрило кода.
Изходният код се пази стриктно, за да се предотврати хакерите да получат информация, която може да бъде използвана за атака на системата, посочва финансовото издание.
Илон Мъск оценява Туитър на около 20 млрд. долара, става ясно от имейл, пратен на работници от компанията и разкрит от „Ню Йорк Таймс“.
Мъск предупреждава своите подчинени, че платформата е финансово застрашена.
„Туитър бива преоформен бързо“, отбелязва той.
И признава, че в един момент компанията е била само на 4 месеца от фалит. Мъск закупи платформата миналата година – за 44 млрд. долара, въпреки че се опита да се отметне от сделката.
Още новини от деня – четете тук