Режисьорът на "Паразит" Пон Джун-хо ще представи новия си филм на кинофестивала “Берлинале”

Пон Джун-хо, носител на „Оскар“ и „Златна палма“ за филма „Паразит“, ще покаже своя нов проект „Мики 17“ (Mickey 17) през февруари на кинофестивала „Берлинале“, съобщава АФП.

Филмът в жанра научна фантастика ще бъде излъчен в извънконкурсната програма на фестивала, който ще се проведе от 13 до 23 февруари.

В централната роля е Робърт Патинсън, който играе Мики – персонаж, който участва в програма, позволяваща му да има множество животи, докато „умирането става ежедневие“ за него.

Фестивалът „Берлинале“, важна културна събитие за Европа, вече е обявил, че наградата за цялостно творчество ще бъде присъдена на Тилда Суинтън. Събитието ще започне с новия филм на германския режисьор Том Тиквер, известен със „Бягай, Лола, бягай“ (1998 г.).

Пълната програма на 75-ото издание, включително филмите, които ще се конкурират за „Златна мечка“, ще бъде разкрита на 21 януари. Миналата година голямата награда бе спечелена от документалния филм „Дахомей“ на френско-сенегалската режисьорка Мати Диоп.

Тод Хейнс ще бъде председател на журито на „Берлинале“ тази година.

    

 

Източник БТА
За още интересни новини, интервюта, анализи и коментари харесайте нашата страница ДЕБАТИ във Фейсбук!

ВАШИЯТ КОМЕНТАР

Моля въведете коментар!
Моля въведете името си тук