Нов български университет ще представи първите два броя на академичното списание Acta Nova Humanistica

Центърът за книгата към Нов български университет (НБУ) ще организира на 6 март представяне на първите два номера на академичното издание Acta Nova Humanistica, както съобщава екипът на университета.

Събитието ще води проф. Момчил Методиев, главният редактор, а сред участниците ще са проф. Пламен Дойнов, ректор на НБУ, както и водещите редактори на първите два броя – проф. д-р Миглена Николчина, проф. Кристиан Банков и д-р Албена Стамболова.

Acta Nova Humanistica е научно списание с отворен достъп, което излиза два пъти годишно на английски. Статии могат да бъдат поддавани на български, немски и френски. Изданието предвижда стандартно двукратно сляпо рецензиране. Всеки брой е с определен тематичен акцент, който редакционният съвет избира и анонсира предварително.

Първите два броя са посветени на Юлия Кръстева, а третият е в процес на събиране на текстове, свързани с творчеството и наследството на Цветан Тодоров.

ANH търси автентични изследвания, предлагащи глобални перспектива относно миналото, настоящето и бъдещето на Източна и Югоизточна Европа. Списанието е отворено за сътрудничество с утвърдени и нови изследователи от различни академични области – история, социология, философия, антропология, културни изследвания, литературна теория, лингвистика и мн. др.

/ПВ/

Източник БТА
За още интересни новини, интервюта, анализи и коментари харесайте нашата страница ДЕБАТИ във Фейсбук!

ВАШИЯТ КОМЕНТАР

Моля въведете коментар!
Моля въведете името си тук