Антонио Карара Имоко (Конеляно) защити титлата си в Шампионската лига по волейбол за жени

Италианският отбор Антонио Карара Имоко от Конеляно успя да защити титлата си в Шампионската лига по волейбол за жени. На финала, те се изправиха срещу друг италиански тим, Савино Дел Бене от Скандичи, и спечелиха с 3:0 (25:16, 25:21, 25:16).

Така отборът от Конеляно завоюва златните медали в този престижен турнир за втори пореден път и за трети в историята си.

Изабел Хаак блесна, реализирайки 21 точки за победата на Конеляно, докато Екатерина Антропова отбеляза 14 точки за Скандичи.

Финалната четворка се проведе в „Юлкер Спортс Арена“ в Истанбул, Турция. В битката за бронзовите медали, италианският отбор Веро Волей (Милано) спечели срещу домакините от Вакъфбанк с 3:1 (25:15, 25:19, 23:25, 25:18).

Най-резултатна за Веро Волей беше Паола Егону, която постигна 21 точки, а за Вакъфбанк Марина Маркова завърши с 16 точки.

Източник БТА
За още интересни новини, интервюта, анализи и коментари харесайте нашата страница ДЕБАТИ във Фейсбук!

ВАШИЯТ КОМЕНТАР

Моля въведете коментар!
Моля въведете името си тук