Руските удари по Украйна са самоцелно насилие, каза Рюте

Русия продължава да атакува беззащитни граждани и урбанизирани райони в Украйна, което генералният секретар на НАТО Марк Рюте определи като ненужно насилие. Това заяви той по време на среща с украинския министър на отбраната Устем Умеров в централата на организацията в Брюксел.

НАТО е ангажирана с подкрепата си за Украйна и се надява на бързо възстановяване на мира, призова Рюте.

Украйна се стреми към мир и активно участва в мирните преговори, но виждаме, че условията продължават да бъдат наложени, отбеляза Умеров. Той изрази надежда, че на днешната среща на контактната група за Украйна, в която са включени страните от НАТО и техните партньори, ще се подчертае единството.

По-рано днес Рюте уточни на пресконференция, че министърът на отбраната на САЩ Пийт Хегсет няма да може да присъства на тази среща, но страната ще бъде представена. Утре ще заседават министрите на отбраната от НАТО, за да подготвят срещата на върха на алианса, планирана за по-късно този месец в Хага.

Източник БТА
За още интересни новини, интервюта, анализи и коментари харесайте нашата страница ДЕБАТИ във Фейсбук!

ВАШИЯТ КОМЕНТАР

Моля въведете коментар!
Моля въведете името си тук