Англия не остави шансове за Сърбия в квалификациите за Мондиал 2026

Англия постигна безпроблемна победа с 5:0 над Сърбия в квалификационен мач за Мондиал 2026.

Островитяните решиха изхода на срещата още преди почивката. В рамките на три минути вратата на сърбите бе разтресена два пъти, тъй като те не можеха да се справят с по-силния си опонент.

В 33-ата минута Хари Кейн отбеляза с глава след центриране от ъглов удар, изпълнено от Деклан Райс. Само три минути по-късно Антъни Гордън намери Нони Мадуеке, който уверено вкара за първия си гол с екипа на „трите лъва“.

След почивката нещата останаха непроменени и английският тим реализира трето попадение чрез Езри Конса, който също отбеляза за първи път с националната фланелка.

Около четвърт час преди края на редовното време капитанът на домакините Никола Миленкович получи червен картон за нарушения спрямо Хари Кейн.

В 74-ата минута Райс центрира от фаул и Марк Геи отблизо се разписа за Сърбия. Това е първият гол за Геи с националния отбор.

Минута преди края на редовното време Маркъс Рашфорд реализира дузпа, с което оформи крайния резултат.

Англия е с пълен актив от 15 точки, почти сигурно класирайки се за Световното първенство в Северна Америка догодина без допуснат гол, докато Сърбия заема трето място с 7 точки. Албания е на втора позиция с 8 точки, след успех над Латвия с 1:0, а единственият гол реализира Кристиан Аслани от дузпа в 25-ата минута.

В група „F“ Португалия победи Uнгария с 3:2 при обрат. Гол с глава на Барнабас Варга в 21-ата минута шокира Португалия, но Бернардо Силва изравни осем минути преди почивката с удар от наказателното поле.

Кристиано Роналдо вкара дузпа в 58-ата минута, което е неговото рекордно 141-во попадение за националния отбор.

Домакините отново изравниха чрез Варга в 84-ата минута, но две минути след това Жоао Кансело вкара решителен гол за португалците.

Португалиците имат пълен актив от 6 точки на първото място, докато Унгария е с един пункт.

Франция спечели срещу Исландия с 2:1 пред собствени зрители в група „D“. Гостите изненадващо поведоха в 22-ата минута, но Килиан Мбапе изравни секунди преди края на първата част от дузпа.

В 62-ата минута Мбапе намери Брадли Баркола, който на празна врата вкара за 2:1.

В 67-ата минута Орелиен Чуамени бе изгонен с червен картон след грубо нарушение, а гол за гостите бе отменен в края.

Французите са с актив от 6 точки на първото място, а исландците имат 3 пункта.

В група „I“ Норвегия разгроми Молдова с 11:1 на собствен терен. Ерлинг Холанд, звездата на Манчестър Сити, вкара 5 гола, а Мартин Йодегор и Феликс Мире добавиха още по едно попадение. Тело Осгор отбеляза четири гола.

Норвегия е лидер в класирането с пълен актив от 15 точки.

Нападателят на ЦСКА София, Йоанис Питас, игра титуляр и получи жълт картон при равенството на Кипър 2:2 у дома срещу Румъния в група „Н“, където лидерът Босна и Херцеговина загуби с 1:2 от Австрия. Двата отбора имат по 12 точки и заемат първите две места в подреждането.

Източник БТА
За още интересни новини, интервюта, анализи и коментари харесайте нашата страница ДЕБАТИ във Фейсбук!

ВАШИЯТ КОМЕНТАР

Моля въведете коментар!
Моля въведете името си тук