Руският президент Владимир Путин обяви, че е провел телефонен разговор с индийския премиер Нарендра Моди, за да го поздрави по случай 75-ия му рожден ден, съобщава ТАСС.
„Току-що разговарях с премиера на Индия, г-н Моди. Позволих си да му предам поздравленията от името на всичките вас за рожденния му ден. Искам да ви предам неговите най-добри пожелания към цялото ръководство на Русия“, заяви Путин в началото на правителственото заседание.
Той изтъкна, че Индия под ръководството на Моди следва независима и суверенна политика. „Най-важното е, че Индия постига изключителни резултати в икономическата сфера“, добави Путин. „Индия показва най-високите темпове на икономически растеж сред големите икономики“, каза той.
Руският президент подчерта дългата и основана на доверие история на отношенията между Индия и Русия.
Моди, от своя страна, благодари на Путин за пожеланията. „Ние сме ангажирани да продължим да укрепваме нашето специално стратегическо партньорство. Индия е готова да помогне с всички средства за мирното разрешаване на конфликта в Украйна“, публикува индийският премиер в социалната мрежа „Екс“.




