Илия Груев игра 90 минути и помогна на Лийдс да вземе точка при гостуването на Ливърпул

Българският национален футболист Илия Груев игра почти целия мач за Лийдс Юнайтед, който завърши 0:0 при визитата си на английския шампион Ливърпул в мач от 19-ия кръг на Висшата лига.

На „Анфийлд“ двубоят бе равностоен, като въпреки че домакините имаха малко повече възможности, те не бяха много. Груев, който започна мача, игра важна роля в защитната линия и бе заменен от японския играч Ао Танака в добавеното време на второто полувреме.

Гостите можеха да си тръгнат и с победа от Мърсисайд, но в 81-вата минута гол на резервата Доминик Калвърт-Люин бе отменен заради засада. Англичанинът беше с минимални сантиметри зад Върджил ван Дайк, който беше последният защитник на „червените“.

За Ливърпул точно Ван Дайк имаше най-добрата възможност, но неговият удар с глава след корнер мина покрай вратата.

След равенството Ливърпул заема четвърто място в класирането с 33 точки, а Лийдс е на 16-о място с 21.

В другия мач, който се игра по същото време, Кристъл Палас и Фулъм завършиха при равенство 1:1.

На „Селхърст Парк“ двата отбора се размениха по едно полувреме, като домакините бяха по-активни в първата част и поведе с гол на Жан-Филип Матета в 39-ата минута, а резервата Том Керни донесе точка на „котиджърс“, реализирайки в 80-ата минута.

Двата отбора завършват полусезона в средата на класирането, с по 27 точки.

Първенство на Англия по футбол, мачове от 19-ия кръг:

Кристъл Палас - Фулъм              1:1
Ливърпул - Лийдс                   0:0

по-късно днес:
Брентфорд - Тотнъм
Съндърланд - Манчестър Сити

от вторник:
Бърнли - Нюкасъл                   1:3
Челси - Борнемут                   2:2
Нотингам Форест - Евертън          0:2
Уест Хям - Брайтън                 2:2
Арсенал - Астън Вила               4:1
Манчестър Юнайтед - Уулвърхямптън  1:1  

Временно класиране
Лидер в класирането е Арсенал с 45 точки, следван от Манчестър Сити с 40 точки. Астън Вила е на трето място с 39 пункта, пред Ливърпул с 33 точки, Челси и Манчестър Юнайтед, които имат по 30.

Източник БТА
За още интересни новини, интервюта, анализи и коментари харесайте нашата страница ДЕБАТИ във Фейсбук!

ВАШИЯТ КОМЕНТАР

Моля въведете коментар!
Моля въведете името си тук