Мениджърът на Арсенал Микел Артета се надява на успех срещу Интер на „Сан Сиро“ в Шампионската лига

Арсенал записал само една загуба в груповата фаза на Шампионската лига миналия сезон, и тя бе срещу Интер. Микел Артета иска неговият тим да демонстрира напредъка си оттогава, когато се опита да удължи непобедената си серия спрямо същия опонент.

В момента Арсенал е начело в класирането с максимален брой точки и остава единственият отбор без загуба в турнира преди предпоследния кръг от груповата фаза.

Преди година Арсенал загуби на „Сан Сиро“ с 0:1 и Артета предвижда труден тест, когато тимовете се срещнат отново в Милано във вторник.

Интер, който завърши втори както в Шампионската лига, така и в Серия А, в момента е лидер в италианското първенство под ръководството на новия си мениджър Кристиан Киву, докато Арсенал води във Висшата лига, след като завърши на второ място през последните три сезона.

„Контекстът е много подобен на миналата година“, заяви Артета на пресконференция, цитирана от агенция Ройтерс.

„Очевидно е, че в момента ситуацията при двата отбора е малко различна. Те също така имат нов треньор, който, според мен, е внесъл нови елементи в тяхната игра и идентичност. Очаквам да бъде също толкова трудно. Но помня, че играхме наистина добре тук и загубихме само заради дузпа“, добави той.

Артета споделя, че е нетърпелив отборът му да продължи положителната си серия от 11 двубоя без загуба във всички турнир и следи инерцията като ключова за успеха.

„Представянето и резултатите оказват емоционално влияние на отбора, повишавайки уверността му и нашата цел утре е да спечелим мача. Това е стъпка, която не успяхме да направим миналата година и трябва да покажем, че сме се усъвършенствали“, коментира мениджърът.

Арсенал не се фокусира само върху Интер, тъй като в неделя ще посрещне Манчестър Юнайтед, който спечели срещу Манчестър Сити с 2:0 в първия мач на временния мениджър Майкъл Карик.

„Продължаваме да внушаваме на играчите, че следващият мач е най-важният за сезона, а три дни по-късно е същото. Това са нашите изисквания и очаквания. Стандартите, които сме си поставили като отбор и клуб, и ние живеем с тях – с радост, ентусиазъм и много енергия,“ каза Артета.

Равенство срещу Интер ще осигури на Арсенал място на осминафиналите, а победа би гарантирала второ място и предимство в следващия мач до полуфиналите.

„Това е от огромно значение. Знаем го и ако спечелим утре, знаем, че ще бъде така. Нека го направим“, заяви специалистът.

Интер е шести в класирането на Шампионската лига с 12 точки след две последователни загуби в турнира.

Източник БТА
За още интересни новини, интервюта, анализи и коментари харесайте нашата страница ДЕБАТИ във Фейсбук!

ВАШИЯТ КОМЕНТАР

Моля въведете коментар!
Моля въведете името си тук