УЕФА няма да накаже допълнително футболистите на Байерн Мюнхен Майкъл Олизе и Йозуа Кимих

Основните играчи на Байерн Мюнхен – Майкъл Олизе и Йозуа Кимих, няма да бъдат санкционирани допълнително от UEFA, съобщава вестник „Екип“.

По време на мача с Аталанта от Шампионската лига (с резултат 6:1) двамата получиха спорни жълти картони, за да могат да пропуснат реванша в Германия следващата седмица и да са чисти за четвъртфиналите на турнира. UEFA често разследва подобни ситуации, в които играчи умишлено получават картони, за да изберат мачовете, които да пропуснат. Двамата бяха наказани, след като съвсем целенасочено забавиха изпълнението на ъглов и свободен удар.

Норвежкият рефер на мача Еспен Ескас не е отбелязал нищо необичайно в своя доклад, което вероятно ще накара дисциплинарната комисия на UEFA да не задълбава в случая. Освен това, е трудно да се докаже явното намерение за получаване на картон.

През 2019 г. имаше аналогичен случай със Серхио Рамос от Реал Мадрид, който умишлено получи картон в мач срещу Аякс и по-късно се похвали, за което получи наказание от два мача вместо един, както предвижда регламентът.

Източник БТА
За още интересни новини, интервюта, анализи и коментари харесайте нашата страница ДЕБАТИ във Фейсбук!

ВАШИЯТ КОМЕНТАР

Моля въведете коментар!
Моля въведете името си тук