Приятелският мач между Египет и Испания, насрочен за този месец и част от подготовката за предстоящото Световно първенство, е отменен, съобщиха два източника, близки до Египетската федерация по футбол и националния отбор, пред Reuters.
Срещата трябваше да се проведе в Катар на 31 март. Конфликтът в региона усложни пътуванията в ключови транзитни хъбове по света и доведе до отмяна на множество спортни събития поради опасения за безопасността.
Според египетски медии, контролният мач може да бъде организиран в Испания, но анонимен източник каза пред Reuters, че срещата не може да се състои там по „организационни причини“.
„Неколцина от египетските играчи нямаха визи за влизане в Испания или в Европа, и времето за кандидатстване беше недостатъчно предвид наближаващите празници“, добави вторият източник и допълни:
„Двете федерации също не успяха да достигнат до съгласие по други важни аспекти. Преди Катар покриваше разходите, но сега обстановката бе различна.“
Египет ще се изправи срещу Саудитска Арабия в Джеда на 27 март, вместо в Катар, а европейският шампион Испания ще играе срещу тима на Сърбия на същата дата, след като мачът „Финалисима“ с носителя на Копа Америка Аржентина на стадион „Лусаил“ в Доха беше отменен.
Седемкратните африкански шампиони от Египет ще срещнат отборите на Белгия, Нова Зеландия и Иран в група G на Световното първенство по-късно тази година.
Испания попада в група Н, където ще се изправи срещу отборите на Кабо Верде, Саудитска Арабия и Уругвай.




