Спартак (Варна) успя да победи с 2:0 при визитата си на стадион „Огоста“ в Монтана, в предпоследния 36-и кръг на efbet Лига, като това е първият им успех като гост след 13 поредни мача.
„Соколите“ все още са под зоната на изпадащите, но имат шанс за спасение, ако победят Локомотив (София) в петък и имат късмет в две допълнителни срещи – Ботев (Враца) срещу Берое и Септември (Сф) срещу Добруджа, при което беройци и септемврийци не трябва да вземат три точки.
Старши треньорът Гьоко Хаджиевски обаче остава оптимист, твърдейки, че „надеждата е запазена, тъй като разполага с добър отбор“. Въпреки това, той упомена един статистически факт, който може да се окаже фатален за отбора, който се бори за оцеляване. Според него, Спартак е загубил минимум 7-8 точки, а може би и повече в последните секунди на мачовете, и посочи конкретни примери.
„Имахме много качествени мачове в сезона и лесно може да се види, че 7-8 точки, а дори и повече, сме загубили в последната минута. И то срещу добри отбори. Например, срещу Локомотив (София) до последния миг водехме 2:1, с Берое загубихме две точки, а с Добруджа в 95-96-та минута от ъглов удар също загубихме две точки. Надявам се в последния ни мач да имаме шанс до последната секунда“, заяви опитният специалист от Република Северна Македония.
Берое и Спартак имат по 34 точки, като старозагорци са с по-добра голова разлика, водейки с четири попадения. Може ли отборът на Хаджиевски да е могъл да вкара повече голове, за да се доближи до тях?
„Тези мачове са трудни, повярвайте. Не е лесно, дори да играем с човек повече. Едно невнимание може да ни излезе скъпо и това го усетихме многократно. Затова най-важното за нас беше да спечелим и да контролираме мача. Рано вкарахме първия гол, а вторият също дойде рано във втората част. Вратарят им спаси няколко стопроцентови положения. Опитахме се да вкараме още, но не успяхме. Това е нормално, като се има предвид спецификата на мача. Доволен съм от победата. От другите срещи може и да не съм доволен, но каквото е, такова е. Сега ще се подготвим за последния мач с Локомотив (София) и ще дадем всичко, което имаме. Нека победим, пък каквото стане – това е“, завърши наставникът на „соколите“.




