Полша задържа служител в оръжейната индустрия по подозрения в шпионаж, заяви министърът на отбраната

Полските власти задържаха служител на Полската оръжейна група (Polska Grupa Zbrojeniowa) по подозрения за шпионаж в полза на друга държава, съобщи министърът на отбраната Владислав Кошиняк-Камиш, предава Ройтерс.

Според Полша, ролята ѝ като логистичен хъб за военни доставки за Украйна я е направила цел на руски шпиони, които се опитват да събират информация относно помощта на Киев за справяне с руската инвазия и да извършват саботаж.

„На 27 май (…) военният отдел е задържал полски гражданин, служител в едно от предприятията на ПОГ, по подозрение в шпионаж за чужда държава“, написа Кошиняк-Камиш в социалната мрежа „Ек“с.

„Окръжният съд в Познан прие на 29 май тази година мярка за неотклонение, временно задържане за срок от 3 месеца“, добави той.

Източник БТА
За още интересни новини, интервюта, анализи и коментари харесайте нашата страница ДЕБАТИ във Фейсбук!

ВАШИЯТ КОМЕНТАР

Моля въведете коментар!
Моля въведете името си тук