Аудио-визуалната изложба „Къщите и хората“ ще бъде представена в Националното изложение на художествените занаяти и приложните изкуства в селото Орешак, съобщи управителят на културната институция Доротея Гюрджийска-Иванова. Откритето е насрочено за 17:00 часа на 4 юли и експозицията ще продължи до 25 юли в зала „Никола Манев“ на събитието.
Тази изложба по иновативен аудио-визуален начин показва културното наследство на българските села и историите на хората, които го пазят, разясни тя.
Проектът „Къщите и хората“ има за цел да вдъхнови запазването на автентичността на българските села и да подчертае ценността на техните архитектурни бижута, които често остават незабелязани. Изложбата е резултат от дългогодишно сътрудничество на архитекти, изследователи и режисьори, които документират и опазват културното наследство на българските села.
След Орешак, изложбата ще бъде представена и във Велико Търново и Видин.




