Деветкратният световен шампион Себастиен Ожие е на първо място след откриващия етап от Рали Акрополис в Гърция, в рамките на Световния шампионат по рали WRC. Той постигна най-бързото време от 1:38.2 минути на 1.86-километровия асфалтов етап в „Елиникон Спортс Парк“, разположен на територията на старото летище близо до Атина.
Французинът, който е печелил състезанието в Гърция през 2011 година, изпревари съотборника си от Тойота – Такамото Кацута (Япония) с една секунда, а трети остана Тиери Нювил (Белгия) от Хюндай, само на десета от секундата зад Кацута.
Мястото беше пълно с фенове, а тазгодишният Рали Акрополис стартира с асфалтов етап, преди да продължи с макадамовите отсечки в петък и през уикенда.
„Радвам се да видя толкова много хора тук, за да ни наблюдават. Очевидно истинското рали започва утре, но да бъдем в Гърция е вече голямо удоволствие. Това е историческо състезание. Очакваме трудни предизвикателства, но точно това е част от играта тук. Ще се опитаме да контролираме състезанието тази седмица, тъй като това ще е решаващо за финалния резултат,“ сподели Себастиен Ожие, цитиран от сайта на WRC.
Тиери Нювил, шампион от 2022 и 2024 година, показа най-доброто си представяне в пролога, но не успя да поддържа същото темпо в първия етап от основната надпревара и отстъпи на Ожие. Все пак Рали Акрополис включва още 16 етапа.
Лидерът в генералното класиране Елфин Еванс завърши на шесто място, на 1.4 секунди от водача, но вниманието му бързо се насочи към предстоящите трудни макадамови етапи.




