Държавната корпорация за ядрена енергия на Русия „Росатом“ възнамерява да изпрати отново свои работници в атомната електроцентрала „Бушер“ в Иран в близките седмици, при условие че обстановката там остане спокойна, информира днес директорът ѝ Алексей Лихачов, според агенция Ройтерс.
„Росатом“, която работи по строежа на два нови блока в АЕЦ „Бушер“, принуди да евакуира стотици свои служители след началото на конфликта между САЩ и Израел с Иран на 28 февруари тази година.
Източник БТА
За още интересни новини, интервюта, анализи и коментари харесайте нашата страница ДЕБАТИ във Фейсбук!




