Нагелсман: "Не е нужно да се доказвам на никого"

Треньорът на германския национален футболен отбор Юлиан Нагелсман заяви, че не се чувства натоварен да доказва своята стойност, докато четирикратните световни шампиони се подготвят да се изправят срещу Парагвай в 1/16-финалите на Световното първенство – първата им елиминация в турнира след 12 години.

Германският отбор влезе в Световното първенство след девет победи и започна с разгром над Кюрасао с 7:1 в първия си мач от Група Е, след което спечели в добавеното време срещу Кот д’Ивоар, осигурявайки си първото място.

Бундестимът отпадна в груповата фаза на последните две Световни първенства през 2018 и 2022 г. и изглеждаха на път към 12-та поредна победа, преди изненадващата загуба с 1:2 от Еквадор в последния им мач от групата, която шокира феновете.

Въпреки че загубата нямаше последствия, тъй като германците се класираха напред, тя постави натиск върху Нагелсман, който нееднократно е заявявал, че целта им е да спечелят титлата.

„Става дума единствено за отбора и неговите успехи,“ каза Нагелсман на пресконференция. „Трябва да пренесем добрата атмосфера, която имаме в нашата група, на терена. Не чувствам, че трябва да доказвам нещо повече, освен да помогна на играчите и да ги подготвя за мача. Не смятам, че имам задължение да се доказвам пред никого“, добави той.

Нагелсман е начело на отбора от септември 2023 г. и участва за първи път на Световно първенство. Той остави водещия голмайстор Дениз Ундав на резервната скамейка в началото на трите мача от груповата фаза, като нападателят е отбелязал три гола и е асистирал два пъти от пейката до момента.

Той получи критики и в родината си заради своята привързаност към определени играчи, въпреки че някои от тях, като Джамал Мусиала и Флориан Вирц, не са в оптимална форма.

Парагвай успя да се класира сред „осемте най-добри”, завършвайки на трето място в разширен турнир с 48 отбора и е явният аутсайдер преди мача в понеделник.

„Те са труден опонент, който може да ни затрудни“, каза Нагелсман. Той добави, че в Германия очакванията са отборът винаги да печели.

„Тук винаги става въпрос за успех, когато говорим за националния отбор – опитваме се да спечелим всеки мач. Как справяме с очакванията? С увереност, като предоставяме на играчите добър план, за да се чувстват комфортно и да правят правилните неща на полето.

„Ако спечелим, всичко ще е перфектно, ако загубим, всичко ще е провал, затова трябва да победим“, заключи той.

Източник БТА
За още интересни новини, интервюта, анализи и коментари харесайте нашата страница ДЕБАТИ във Фейсбук!

ВАШИЯТ КОМЕНТАР

Моля въведете коментар!
Моля въведете името си тук