Миналогодишният шампион Ландо Норис, който е част от Формула 1, призна, че защитата на титлата му не е започнала по план, макар да твърди, че представянето му „не е толкова лошо“.
Той осъзнава, че трудностите, с които се сблъсква отбора на Макларън, до известна степен се дължат на успеха от миналия сезон.
„Приемам предизвикателствата на тази година с радост заради успехите, постигнати миналата. Убедихме се, че сме направили всичко по силите си, за да се подготвим, но явно не сме толкова готови или силни, колкото ни се искаше. Значителна част от конкуренцията за титлите при пилотите и отборите отразява отдадеността ни на предишния автомобил“, коментира Ландо Норис пред BBC Sport.
Според британския пилот сериозните промени в регулациите за новия сезон са част от причината за затрудненията, а и другите отбори са се адаптирали по-добре. Единствената възможност за победа на Макларън дойде по време на Голямата награда на Маями през май, но тактическа грешка попречи на Норис да задържи аванса си срещу Кими Антонели от Мерцедес.
„Това е цената, която плащаш, когато се състезаваш срещу толкова опитни отбори и хитри умове. Щом се отклоняваш за миг към миналия сезон, особено в такъв сериозен момент на преход в правилата, веднага започваш да плащаш“, обясни 26-годишният пилот.
След първите осем етапа от сезона Норис е на пета позиция с 79 точки, само с една зад съотборника си Оскар Пиастри и с 92 зад Антонели.
Сега на Ландо Норис и Макларън предстой старта на домашната писта „Силвърстоун“ във Великобритания, където той се надява да повтори представянето си от миналата година, но смята, че ще се нуждае от късмет.
„Това е мястото, което ми дава най-силно чувство за принадлежност. Разбира се, чувствам, че съм в Макларън. Усещам, че съм част от Формула 1. Но когато си на домашната писта, наистина оспособяваш една допълнителна връзка с феновете. Обичта, която получаваш, подкрепата, аплодисментите – това те кара да се почувстваш наистина изключително“, сподели пилотът.
Гран При на Великобритания ще се проведе в неделя от 17:00 часа българско време, а преди това в събота е предвидено спринтово състезание от 14:00 часа.




