Байерн Мюнхен, както последният от германските отбори, стартира своята подготовка за новия сезон, но ще отнеме известно време, докато треньорът Венсан Компани може да разчита на пълния състав.
Капитанът на Англия Хари Кейн, заедно с френските национали Майкъл Олисе и Дайо Упамекано, приключиха с участията си на Световното първенство в събота и ще получат време за отдих преди да се присъединят обратно в Мюнхен. Подготовката стартира с медицински прегледи в местна болница, а следващата седмица в Бавария е уговорен тренировъчен лагер, където се очаква завръщането на играчите от Световното, включително немските футболисти и представители на други нации.
Сред присъстващите играчи в понеделник бяха халфът Том Бишоф и резервният вратар Свен Улрайх. Ленарт Карл и Серж Гнабри все още се възстановяват от травмите, които ги лишиха от участие на Мондиал 2026, и провеждат индивидуални тренировки, съобщава ДПА.
Байерн спечели дубъл през миналия сезон и стартира новия на 22 август с мача за Суперкупата на Германия срещу вицешампиона Борусия Дортмунд. Първият им мач от германското първенство е шест дни по-късно срещу Щутгарт.




