Партия „Възраждане“ възнамерява да предложи свой кандидат за президент, което ще бъде обявено в началото на септември. Това е споделено от партията в социалната мрежа Фейсбук.
Лидерът на „Възраждане“ Костадин Костадинов сподели в края на юли, че се разглеждат пет имена за кандидатурата за президент. Ние ще проведем както вътрешно, така и външно проучване, за да установим кое от имената е най-подходящо, уточни той.
Дата 25 октомври бе обявена от Народното събрание за изборите за президент и вицепрезидент по време на последното заседание преди ваканцията на народните представители. Според Конституцията, ако на първия тур на президентските избори не бъде избран кандидат, се организира балотаж в срок от седем дни.
Решението за провеждане на президентски и вицепрезидентски избори в България на 25 октомври 2026 г. (неделя) е обнародвано в днешния брой на „Държавен вестник“.




