Архитект Иван Шишков, министър на регионалното развитие и благоустройството, ще бъде във Варна днес по проектa „Регионите говорят“, съобщиха от Министерството. Той вече посети областите Варна, Добрич, Шумен и Плевен на 17 и 18 август.
Днес, в 14:30 часа, министърът ще проведе среща с областния управител на Варна, Марио Смърков, с народни представители от „Прогресивна България“, инж. Венелин Шъков, изпълнителен директор на „Български ВиК Холдинг“ ЕАД, и представители на местните структури на МРРБ. Поканени са и кметовете на общини в областта.
След срещата, около 16:00 часа, министър Шишков ще организира брифинг за медиите.
По-рано днес министър Шишков и министърът на туризма Илин Димитров ще проведат съвместна среща на тема „Инфраструктура и курорти“ с представители на туристически организации, народни представители от „Прогресивна България“ и експерти, съобщават от Министерството.
През средата на миналата седмица, след заседание на Министерския съвет, регионалният министър обяви старта на кампанията „Регионите говорят“, която цели да идентифицира проблемите с водоснабдяването и инфраструктурата на място. „Започваме активно да обикаляме българските общини. Искаме да видим предизвикателствата, искаме да ги усетим. Искаме да разберем проблемите с водоснабдяването и инфраструктурата, за да оценим къде и как можем да помогнем“, каза тогава министърът.




