Алекса Рашева се класира за всичките четири финала при жените на турнира Miss Valentine 2026 в Тарту

Българската гимнастичка Алекса Рашева демонстрира чудесно представяне по време на дебюта си в женската категория на международния турнир по художествена гимнастика Miss Valentine 2026, който се провежда в Тарту, Естония, и успя да се класира за финалите на всички четири уреда.

В днешния състезателен ден, гаджетата на Боряна Калейн, представи изключителна композиция с лента, за която получи 26.700 точки (трудност 11.600; артистичност 7.750; изпълнение 7.350), с което зае първото място за финалистките.

На бухалки, макар и с някои грешки, тя достигна оценка от 24.850 точки (11.100; 7.550; 6.500) и се класира за финала с седма по сила оценка.

Тя участва в първото си състезание при жените и още сега показа стабилност и многообещаващи резултати за бъдещето.

Съдия за България в състезанието е Силвия Митева-Янева.

До края на деня ще се проведат финалите при девойките, в които ще вземат участие Сияна Алекова и Деа Емилова, както и финалите за жени с Алекса Рашева и турнира Гран При, в който участва Дара Стоянова с обръч и топка.

Източник БТА
За още интересни новини, интервюта, анализи и коментари харесайте нашата страница ДЕБАТИ във Фейсбук!

ВАШИЯТ КОМЕНТАР

Моля въведете коментар!
Моля въведете името си тук