Карлос Алкарас
Снимка: БТА

Карлос Алкарас се класира за полуфиналите на Откритото първенство на Франция по тенис след трисетова победа над деветия в схемата Стефанос Циципас. Третият поставен испанец надделя над гръцкия съперник с 6:3, 7:6(3), 6:4 и си осигури сблъсък с новия номер 1 в света Яник Синер във „финал преди финала“, предаде БТА.

Алкарас започна много силно и взе първия сет с 6:3, за 33 минути игра. Испанецът продължи вдъхновеното си представяне и в началото на втория, като след ранен пробив поведе с 3:0. Последваха силни минути за Циципас, който върна пробива и изравни за 4:4, след което прати сета в тайбрек. Там Алкарас не допусна изненада и спечели с 6:3.

Третият сет също бе равностоен, но Алкарас направи ключов пробив в седмия гейм и с първия си мачбол затвори срещата с 6:4 след два часа и 18 минути игра.

Карлос Алкарас за втори път в кариерата си достига до полуфиналите на „Ролан Гарос“ и там ще има трудна задача срещу италианеца Яник Синер, който вчера отстрани българина Григор Димитров.

„Това ще бъде наистина трудно предизвикателство за мен, но съм готов да го приема. Това е мачът, който всеки иска да гледа и съм сигурен, че той ще покаже най-добрия си тенис, както и аз“, коментира Алкарас за двубоя със Синер.

Двамата имат по 4 победи в сблъсъците помежду си, като Алкарас спечели последната им среща на полуфиналите в Индиън Уелс тази година.

„Всичко, което Яник прави, го прави перфектно. „Мисля, че е най-трудно да се изправиш срещу него. Но аз обичам този вид мачове“, каза още Алкарас пред репортери.