България попадна в класацията за „Най-добрите държави” на бизнес училището „Уортън” към Университета „Пенсилвания”. Страната заема 63-то място от общо 80 участници. Целта на направеното проучване е да се покаже как биват възприемани държавите на база различни критерии като „културно влияние”, „гражданство”, „предприемачество”, „отвореност за бизнеса”, „световно влияние”, „приключенство” и „качество на живота”. В допитването са взели участие 21 000 души от различни страни, като те са дали оценка по десетобалната система за това как възприемат всяка една от държавите на база тези критерии.
България получава най-добрата си оценка в областта на гражданството заради равенството между половете и религиозната свобода. На второ място ни е критерият „качество на живот”, като тук получаваме точки заради относително голямата политическа сигурност. За никой не трябва да бъде изненада обаче, че като основни проблеми в частната инициатива се посочват именно корупцията и бюрокрацията. Въпреки това в тази сфера получаваме добър резултат заради евтините цени за производители. Световната банка класифицира България като държава с висок среден доход. Нейната икономика се задвижва от строителството, минното дело, услугите, които включват туризма и селското стопанство.
„Разположена в югоизточния ъгъл на Балканите, България се намира на кръстопъта на Европа и Азия. Разположението й я прави податливо на нашествия в миналото, но също така е осигурило богата култура – страната е родното място на кирилицата. Страната има богато наследство в народната музика и визуалните изкуства”, се посочва в класацията.