провали

Явно не винаги името на режисьора, големият бюджет и любимите актьори са гаранция за създаването на успешни филмови продукции. Често се случва високобюджетни ленти да не успеят да съберат достатъчно зрители и приходи и да не оправдаят очакванията на продуцентите. Ето някои от най-големите филмови провали през последните години.

„Рицарите на кръглата маса: Крал Артур“

Всички поклонници на творчеството на Гай Ричи очакваха с нетърпение най-новия му филм. Бруталните стилизирани бойни сцени трябваше да предизвикат фурор в кината по света, но приходите на филма дори не успяха да покрият разходите – бяха събрани едва 148 млн. долара при бюджет 175 млн.

провали

Това наистина е удивително при положение, че във филма не липсват белезите на запазената марка на Гай Ричи, има много добра музика и прекрасни операторски находки.

„Геобуря”

И тук изглеждаше, че има всичко необходимо за добър старт: катастрофа със световен мащаб, мегазвездата Джерард Бътлър, бури и заплаха за пълното унищожение на планетата. Но и това не проработи.

провали

За създаването на филма са изхарчени 120 млн. долара, а приходите са близо два пъти повече. Все пак за продуцентите това е провал.

„Тъмната кула”

Екранизациите по романите на Стивън Кинг винаги са успешни… освен тази. Въпреки че самият автор запали феновете си преди излизането на филма с обещанието, че той ще е „потресаващ”, зрителите не го оцениха така. Освен това и критиците го направиха на пух и прах.

провали

До кината се разходиха само най-верните поклонници на главните актьори Матю Макконъхи и Идрис Елба.

„Ловци на духове” (2016)

За всички ни все още е загадка на какво са се надявали създателите на „женските” „Ловци на духове”. За главните роли бяха подбрани много добри комедийни актриси, а в ролята на красавеца влезе любимият ни Крис Хемсуърт. Филмът бе заснет от Пол Фиг, зад гърба на когото стоят много добри комедии.

провали

Явно обаче новият прочит на старата история не се хареса на зрителите.

„Добрият великан”

провали

Стивън Спилбърг е един от най-успешните режисьори на нашето време. Все пак и той не е застрахован от провали. Фантастичният му филм за дружбата между великана и малкото момиче София не беше оценена от аудиторията – приходите бяха едва 183 млн. лева, а бюджетът – 140 млн. лева.

„Боговете на Египет”

За снимките на този филм бяха поканени Николай Костер-Валдау, Джерард Бътлър и Чадуик Боземан, но и това не помогна. Бруталните актьори не привлякоха достатъчно зрители, затова и лентата събра едва 10 млн. долара повече, отколкото бяха заложени в нейния бюджет.

провали

Но това нищо не означава за любителите на египетските истории. Древните времена, нещастната любов и митичните богове създават истинска атмосфера на загадъчност, макар и за една вечер.

„Алиса в Огледалния свят”

Продълженията на успешните филми понякога оставят горчив вкус в устата. В случая причината за това може и да е в смяната на режисьора. Първият филм – „Алиса в Страната на чудесата” бе дело на легендарния Тим Бъртън, а с „Алиса в Огледалния свят” се захвана никому неизвестният Джеймс Бобин.

провали

Въпреки, че Бъртън беше в продуцентския екип и наблюдаваше работата по лентата, тя събра по-малко от 300 млн. долара от продажба на билети в САЩ. Според някои гледането на филма си заслужава.

За още интересни новини, интервюта, анализи и коментари харесайте нашата страница ДЕБАТИ във Фейсбук!

ВАШИЯТ КОМЕНТАР

Моля въведете коментар!
Моля въведете името си тук