Григор Димитров

Най-добрият български тенисист Григор Димитров се класира за четвъртфиналите на сингъл на турнира в Мелбърн (Австралия) с награден фонд 521 хиляди долара.

Поставеният под номер 3 в схемата Димитров постигна труден успех в първия си мач срещу Факундо Багнис (Аржентина) с 5:7, 7:6(3), 6:3 за 2:53 часа.

В първия сет двамата си размениха по един пробив до 3:3, но в края Багнис успя за втори път да вземе подаването на българина и след серия от три поредни гейма направи обрат от 4:5 до 7:5, за да поведе в резултата.

Във втората част двамата отново си размениха по един пробив, но в тайбрека Димитров успя да обърне от 2:3 до 7:3 и да изравни.

В решителния трети сет българинът взе подаването на съперника си два пъти и в деветия гейм успя да затвори двубоя с втория си мачбол. На четвъртфиналите Димитров ще играе с победителя от мача между номер 8 Макензи МакДоналд (САЩ) и Ботик ван де Зандшулп (Нидерландия).

По-късно днес на двойки Димитров и Давид Гофен (Белгия) излизат за място на четвъртфиналите срещу поставените под номер 6 Александър Недовесов (Казахстан) и Айсам-Ул-Хак Куреши (Пакистан).