Група от 14 държави отправи общ призив към Израел да спре разширяването на еврейските селищата на Западния бряг

Четиринадесет нации, сред които Франция, Великобритания, Канада и Япония, публично осъдиха днешното одобрение на създаването на нови еврейски селища на Западния бряг, настоявайки израелското правителство да анулира това решение и да спре разширяването на селищата, предаде Франс прес.

„Ние, представители на Германия, Белгия, Канада, Дания, Испания, Франция, Италия, Ирландия, Исландия, Япония, Малта, Холандия, Норвегия и Великобритания, осъждаме решението на израелското правителство за изграждането на 19 нови колонии на окупирания Западен бряг“, се споменава в общо изявление, публикувано от френското министерство на външните работи.

„Ще продължим да изразяваме нашата ясна опозиция срещу всяка форма на анексия и против колонизационната политика“, добавят от текста.

Източник БТА
За още интересни новини, интервюта, анализи и коментари харесайте нашата страница ДЕБАТИ във Фейсбук!

ВАШИЯТ КОМЕНТАР

Моля въведете коментар!
Моля въведете името си тук