Хакан Фидан изрази надежда за провеждане на преки разговори между Русия и Украйна в Турция; форматът на срещата още не е уточнен

Турският външен minister Хакан Фидан изрази надежда за организиране на директни преговори между Русия и Украйна с участието на представители на американското правителство. В рамките на тези преговори ще се обсъдят възможни стъпки за прекратяване на военния конфликт и установяване на мир, информира „Хюриет дейли нюз“.

„В момента текат активни дипломатически усилия. Множество нации осъществяват контакти помежду си. Има планове за преговори утре в Истанбул“, отбеляза Фидан, добавяйки, че „формата на срещата все още е в процес на уточняване“.

Той още сподели, че делегациите на Русия и САЩ ще са в Истанбул на 15 май и посочи, че е обсъдил с украинския си колега Андрий Сибиха включването на украинска делегация в срещата.

Източник БТА
За още интересни новини, интервюта, анализи и коментари харесайте нашата страница ДЕБАТИ във Фейсбук!

ВАШИЯТ КОМЕНТАР

Моля въведете коментар!
Моля въведете името си тук