В Царево е получено инвестиционно предложение от корейско-българско дружество за изграждане на многопрофилна болница, обяви на пресконференция кметът Марин Киров. Той уточни, че общинската администрация ще може да помогне с предоставяне на подходящ терен за инвестицията.
Киров подчерта, че компанията работи на българския пазар от 12 години и има опит в осъществяването на инвестиции в страната.
Според информацията, представена от кмета, болницата ще разполага с 35 стаи и до 60 легла. Предвиждат се операционни зали, отделение по хирургия с подотдели за урология, ортопедия и травматология, гастроентерология, неврология, реанимация и интензивно отделение. За функционирането на болницата ще бъдат открити около 40 нови работни места.
„Дружеството в момента подготвя документите за придобиване на сертификат за инвеститор от клас „А“ от Българската агенция за инвестиции (БАИ). Предстоят няколко сесии на Общинския съвет, в които ще бъде променена собствеността на имота от публична на частна, ще дадем предварително одобрение за продажба, което ще бъде предоставено на Агенцията, а в края на края теренът ще бъде продаден на инвеститора. Оценката на имота ще бъде предоставена на независим експерт. Дружеството поема ангажимент да премахне старата и небезопасна сграда за своя сметка и да проектира и построи многопрофилна болница, каквото е искането им пред БАИ и пред нас“, заяви Марин Киров.
Той допълни, че ако проектът в Царево бъде успешно осъществен, това ще бъде единствената многопрофилна болница за активно лечение извън Бургас. Киров сподели, че вече е провел няколко разговора с инвеститора.




