Нападателят на Аталанта Адемола Луукман сподели, че е подал искане за трансфер от клуба. „През последните три години в Аталанта вложих всичките си усилия. Не само като футболист, но също и като личност. Винаги съм носел екипа с гордост и съм се старал да представям клуба и град Бергамо с душа, страст и отдаденост. Постъпих тук с надеждата да спомогна на този уникален клуб да се развива и създадохме спомени, които винаги ще ми останат. Печеленето на Лига Европа и празнуването с моите съотборници в Дъблин наред с нашите фенове беше един от най-значимите моменти в кариерата ми. Все още се вълнувам, когато си спомням за това.
Изживях всеки миг, но чувствам, че сега, след три незабравими години в Бергамо, е време да поема нов път и да изпитам ново приключение. Въпреки че вече получих оферта, която отговаряше на нашите обсъждания, за съжаление клубът не ми позволи да я приема по причини, които не разбирам. Като резултат, след дълги месеци на нарушени обещания и, според мен, неадекватно отношение към мен като личност и професионален футболист, не виждам друг изход, освен да заявя това, което смятам за правилно, тъй като ми е омръзнало. Мога да потвърдя, че съм подал официално искане за трансфер,“ написа Луукман в социалните мрежи.
Аталанта отказа офертата на Интер за 42 милиона евро. През сезон 2024/25 Луукман реализира 20 гола и подаде 7 асистенции за 40 мача. Договорът му е в сила до 30 юни 2027 година.
Според сайта Transfermarkt стойността на 27-годишния нигериец е оценена на 60 милиона евро.




