Барселона, Меси

Звездата на Барселона Лионел Меси продължи с отличното си представяне в Ла Лига от началото на сезона и отбеляза двата гола при успеха с 2:0 в каталунското дерби с Еспаньол от 29-ия кръг на първенството.

След нулево първо полувреме на „Ноу Камп“ Меси пое нещата в свои ръце и се разписа на два пъти в 71-та и 89-та минута, за да донесе победата на Барса.

По този начин каталунците направиха поредната си крачка към титлата в Испания, като вече имат преднина от 13 точки пред втория Атлетико Мадрид, който по-късно тази вечер гостува на Алавес. Еспаньол заема 14-та позиция в класирането с актив от 34 точки.

В ранния мач от Ла Лига днес Леганес победи Хетафе с 2:0 като гост.