МИНА: Черна гора е посетена от 2,6 милиона туристи през миналата година

Според предварителните данни от статистическия институт на Черна гора – Монстат, за 2024 г. в страната са отчетени 2,6 милиона туристически посещения, които са довели до 15,59 милиона нощувки, съобщава черногорската агенция МИНА за БТА.

„Чуждестранните туристи заемат 96.1% от общия брой нощувки, докато местните туристи са 3.9% от общата сума“, се посочва в прессъобщението на Монстат.

Най-много нощувки са отчетени от туристите от Сърбия (23.5%), Русия (18.3%), Босна и Херцеговина (8.4%), Турция (4.9%), Германия (4.7%), Украйна (4.3%) и Великобритания (3.8%).

Туристите от другите държави са реализирали 32,1% от нощувките.

„По отношение на типовете туристически дестинации, най-голям брой нощувки са регистрирани в крайбрежните зони (93.8%), следвани от планинските (2.2%), столицата (2.6%) и останалите дестинации (1.5%)“, се отбелязва в прессъобщението.

(Тази информация е предоставена от БТА по договор с черногорската агенция МИНА)

Източник БТА
За още интересни новини, интервюта, анализи и коментари харесайте нашата страница ДЕБАТИ във Фейсбук!

ВАШИЯТ КОМЕНТАР

Моля въведете коментар!
Моля въведете името си тук