Не са открити оцелели след вчерашната експлозия във фабрика за боеприпаси в американския щат Тенеси, съобщи началникът на местната полиция

След вчерашната експлозия в завод за боеприпаси в Тенеси не са открити оцелели, съобщи на пресконференция шериф Крис Дейвис, ръководител на полицията в окръг Хъмфрис, цитиран от Ройтерс.

Според по-ранна информация, 18 души са в неизвестност след инцидента в завода на компанията „Акюрът Енърджетик Систъмс“ (Accurate Energetic Systems), който е разположен в близост до Бъкснорт, на около 100 километра югозападно от Нашвил. Вълната от взрива е била усетена на значително разстояние.

„Над 300 души направиха опити да прегледат почти целия завод, но до момента не са намерени оцелели. Това е огромна загуба за нашата общност“, посочи Дейвис. Той уточни, че ще бъдат извършени ДНК тестове, за да се идентифицират загиналите.

Разследването на причините за експлозията продължава с участието на агенти от Федералното бюро за разследване и Федералното бюро за алкохол, тютюн, огнестрелни оръжия и експлозиви. Проблемите в работата им са свързани с наличието на невзривени снаряди и опасни вещества.

Компанията публикува изявление, в което благодари на екипите за спешна помощ, но не се ангажира с коментар по отношение на причините за инцидента. „Нашите мисли и молитви са с пострадалите семейства, колегите и засегнатите членове на общността,“ се казва в документа.

„Акюрът Енърджетик Систъмс“ специализира в производството и съхранението на взривни вещества за военни, аерокосмически и търговски цели. Заводът се състои от седем производствени сгради и лаборатория за качество. През 2014 г. в същия завод е имало малък инцидент, при който загина един човек и трима бяха ранени.

Източник БТА
За още интересни новини, интервюта, анализи и коментари харесайте нашата страница ДЕБАТИ във Фейсбук!

ВАШИЯТ КОМЕНТАР

Моля въведете коментар!
Моля въведете името си тук