Студентите от Националната музикална академия (НМА) ще вземат участие в серия от концерти на име „Пътят на музикантите“, организирани съвместно с Българската академия на науките (БАН), съобщи пресцентърът на БАН.
Тези музикални събития ще се проведат в залата „Проф. Марин Дринов“ на БАН. За изпълненията на младите музиканти ще бъде предоставен концертен роял „Yamaha C7“. Входът за концертите е свободен за всички любители на музиката, уточняват организаторите.
Първият концерт, носещ заглавие „Шедьоври на оперната и оперетната класика“, ще се проведе на 7 април.
Студентите от Вокалния факултет на Националната музикална академия ще представят арии и ансамбли от произведения на Моцарт, Верди, Пучини, Офенбах, Калман и Лехар, които пренасят магията и мелодията на европейския класицизъм и романтизъм. Това е само началото, а останалите концерти ще бъдат обявени на 7 април, поясниха от БАН.
/ИПД