Париж разчита на приемането на Европейския банков орган за връщането на интереса на банките и инвеститорите. Институцията, която се занимава с регулациите на банковия сектор в Европа, ще бъде преместена от Лондон, където в момента е седалището ѝ, в Париж, когато Великобритания напусне ЕС през 2019г. Париж се пребори с Дъблин и Франкфурт в ожесточена конкуренция, тъй като домакинството на такава агенция носи със себе си инвестиции и работни места.

Холандската столица Амстердам също очаква много ползи от приемането на Европейската агенция по лекарствата. Сградата ще бъде разположена в южната част на града и ще бъде готова да отвори на 1 април 2019 г. Градската управа на Амстердам смята, че икономическият бум е неизбежен, тъй като към региона ще има приток на много международни фармацевтични компании, които ще открият офиси и представителства тук.

„Това е от огромна полза за Амстердам, големия метрополитан и за страната като цяло. Пристигат 900 души от персонала на Европейската агенция по лекарствата, които са висококвалифицирани и отдадени хора. Те ще доведат семействата си, ще правят бизнес, ще консумират – това ще бъде голям бум за града. Освен това ще дойдат между 1000 и 2000 компании в сферата на фармацията, което ще допринесе за растежа на нашата икономика“, коментира заместник-кмета по икономиката на Амстердам Удо Кок.

Амстердам се наложи в оспорвана битка с италианския финансов център Милано, който водеше до последните кръгове на гласуването, но на финала загуби съревнованието. Изборът на Амстердам бе одобрен от асоциациите и сдруженията на фармацевтичната индустрия в Европа.

 

За още интересни новини, интервюта, анализи и коментари харесайте нашата страница ДЕБАТИ във Фейсбук!

ВАШИЯТ КОМЕНТАР

Моля въведете коментар!
Моля въведете името си тук