Полетите на „Луфтханза“ се върнаха към нормалния си график, съобщиха от компанията,

Германската авиокомпания „Луфтханза“ (Lufthansa) съобщи, че полетите ѝ отново са в нормалния график, след приключването на двудневната стачка на пилотите, предаде ДПА.

Протестите най-силно засегнаха ключовите хъбове на компанията във Франкфурт и Мюнхен, като полетите от и до София също не бяха реализирани.

Според информация от авиопревозвача повече от 50% от първоначално планираните полети са били изпълнени по време на стачката, а за дългите маршрути този процент е достигнал около 60%.

Регионалното подразделение „Луфтханза Ситилайн“, което прекратило стачката само в четвъртък, било в състояние да реализира почти цялата си програма в петък, уточняват от компанията.

От синдиката на пилотите „Ферайнигунг Кокпит“ обаче оспориха оценката на компанията относно малкия ефект от стачката.

Профсъюзът твърди, че на първия ден от протеста са отменени почти 80% от около 800-те планирани полета на „Луфтханза“, което е повече от 600 полета и значително надхвърля първоначалната им прогноза.

Според техните данни, вторият ден от стачката е имал още по-силно влияние от очакваното върху операциите на „Луфтханза“ и „Луфтханза Карго“. От около 700 планирани полета, над 550 са били отменени, посочиха от синдиката и определи протеста като „много успешен“.

Спорът при „Луфтханза Ситилайн“ основно касае искания за увеличение на заплатите, докато конфликтът в „Луфтханза“ и „Луфтханза Карго“ е фокусиран върху по-високи корпоративни пенсии за пилотите.

Източник БТА
За още интересни новини, интервюта, анализи и коментари харесайте нашата страница ДЕБАТИ във Фейсбук!

ВАШИЯТ КОМЕНТАР

Моля въведете коментар!
Моля въведете името си тук