Динко Дерменджиев - Чико
На снимката: Динко Дерменджиев - Чико

Хиляди привърженици на „Ботев“ (Пд) се поклониха за последен път пред „жълто-черната“ легенда Динко Дерменджиев. „Вечното момче с най-благата усмивка“, както с любов го наричаха ботевистите, ни напусна завинаги на 1 май след тежко боледуване.

Дерменджиев бе един от съвсем малкото българи, които са играли на три световни първенства и отбелязвали голове за „лъвовете“ на най-високия футболен форум. От първия до последния ден на бляскавата си футболна кариера той играе само за един-единствен клубен тим – този на пловдивдския „Ботев“.

Динко Дерменджиев - Чико

Чико бе изпратен в пловдивската зала „Колодрума“ от хиляди пловдивчани, сред които бивши съотборници от шампионския отбор на „Ботев“, учениците му от „златното поколение“ от 80-те години, колеги, приятели и множество представители на държавни, общински и спортни институции от цялата страна, както и обикновени привърженици на футбола, които сведоха глави за последно пред футболния гений.

Динко Дерменджиев - Чико

На поклонението своето уважение и почит към един от вечните символи на българския футбол, какъвто ще остане завинаги в сърцата на хората Динко Дерменджиев, изразиха бившият президент на България Петър Стоянов, областният управител Здравко Димитров, кметът на Пловдив Иван Тотев, както и множество спортни клубове и организации от цялата страна.

Динко Дерменджиев - Чико

Представителния отбор на „Ботев“ също си взе сбогом с най-значимата и влиятелна фигура в 107-годишната история на най-стария футболен клуб в България. Поклонението бе уважено също от легенди, ръководители и състезатели от градския съперник на „канарчетата“ – „Локомотив“ /Пд/.

Съболезнователни адреси до семейството на Чико изпратиха лично президентът на България Румен Радев и спортният министър Красен Кралев. След поклонението в „Колодрума“, великият футболист и треньор бе посрещнат със свалени жълто-черни знамена и аплодисменти от десетки ботевисти пред стадион „Христо Ботев“.

Динко Дерменджиев - Чико

Последната отсечка от земния път на Легендата бе изпълнена със символика. Тя започна от „Колежа“, за да свържи пред храм „Св. Арх. Михаил“ в Централния гробищен парк на Пловдив.

За още интересни новини, интервюта, анализи и коментари харесайте нашата страница ДЕБАТИ във Фейсбук!

ВАШИЯТ КОМЕНТАР

Моля въведете коментар!
Моля въведете името си тук