Президентът Румен Радев ще връчи дипломите на първенците на випуска на Военната академия „Г. С. Раковски“

Президентът Румен Радев ще връчи дипломите и отличията на най-добрите възпитаници от випуск 2025 „Сливнишко-Драгомански“ на специалностите „Стратегическо ръководство на отбраната и въоръжените сили“ и „Организация и управление на военните формирования на оперативно ниво“ във Военната академия „Г. С. Раковски“, съобщиха от пресекретариата на президента. Той ще отправи слово към офицерите-випускници.

Дипломи ще връчи и министърът на отбраната Атанас Запрянов, заедно с генерал-лейтенант Красимир Кънев, заместник-началник на отбраната, според информация от министерството.

Четиринадесет офицери – завършващи от специалността „Стратегическо ръководство на отбраната и въоръжените сили“ на факултет „Национална сигурност и отбрана“ и 47 кадрови офицери от различни специализации на специалността „Организация и управление на военните формирования на оперативно ниво“ от професионално направление „Военно дело“ на факултет „Командно-щабен“ ще получат дипломи и назначения на стратегически и оперативен ниво.

Награди ще получат и победителите на випуск „Сливнишко-Драгомански“ 2025 г., капитан I ранг Тодор Калинов от специалност „Стратегическо ръководство на отбраната и въоръжените сили“ и майор Мария Христова от специалност „Организация и управление на военните формирования на оперативно ниво“.

Дипломи ще бъдат връчени и за придобиване на образователна и научна степен „Доктор“. Сред завършващите са трима военнослужещи от Република Северна Македония, добавиха от Министерството на отбраната.

Президентът Румен Радев връчи дипломите на първенците на випуска и по време на церемонията за край на предишната година.

Източник БТА
За още интересни новини, интервюта, анализи и коментари харесайте нашата страница ДЕБАТИ във Фейсбук!

ВАШИЯТ КОМЕНТАР

Моля въведете коментар!
Моля въведете името си тук