Реал Сосиедад назначи Сержио Франсиско на треньорския пост

Испанският клуб Реал Сосиедад обяви, че е назначил Сержио Франсиско за нов старши треньор, заместващ Иманьол Алгуасил, съобщава агенция Ройтерс. 53-годишният наставник ще се пенсионира след края на сезонa и ще бъде заменен от треньора на втория отбор.

Алгуасил, който е част от клуба от 2018 година, спечели трофей за купата през 2020 и е водил отбора в европейските турнири през последните пет сезона. Той информира ръководството на Реал Сосиедад за решението си в четвъртък, а договорът му ще изтече в края на сезона.

Франсиско, който, подобно на Алгуасил, е започнал кариерата си в Реал Сосиедад, е управлявал третия и втория отбор в последните осем години. Той има и опит с Реал Унион в третото ниво на испанския футбол.

На 45 години, Франсиско има договор, който важи до лятото на 2027 г. и ще ръководи резервния отбор за последен път в събота.

Източник БТА
За още интересни новини, интервюта, анализи и коментари харесайте нашата страница ДЕБАТИ във Фейсбук!

ВАШИЯТ КОМЕНТАР

Моля въведете коментар!
Моля въведете името си тук