САЩ заявиха, че намаляват военното си присъствие в Ирак, тъй като борбата с "Ислямска държава" се е увенчала с успех

Пентагонът съобщи във вторник, че американските сили ще намалят своето присъствие в Ирак, отчитайки, че борбата с терористичната група „Ислямска държава“ (ИД) е постигнала значителен успех, съобщава ДПА.

В момента не е известно точно колко военнослужещи ще бъдат изтеглени и колко бойни съоръжения ще останат в Ирак.

Съединените щати водят международна коалиция срещу „Ислямска държава“ и в Ирак, и в Сирия. Операцията срещу терористите стартира след като ИД завзе големи територии в двете държави през 2014 година.

Намаляването на американското военно присъствие е част от предишно споразумение между иракските власти и Вашингтон за частично изтегляне от определени места.

Източник БТА
За още интересни новини, интервюта, анализи и коментари харесайте нашата страница ДЕБАТИ във Фейсбук!

ВАШИЯТ КОМЕНТАР

Моля въведете коментар!
Моля въведете името си тук