Днес шест български спортисти ще се включат в програмата на зимните Олимпийски игри в Милано-Кортина.
Ски-бегачите Даниел Пешков и Марио Матиканов ще стартират в интервалния старт на 10 километра, който ще се проведе в Тезеро. Състезанието започва в 12:45 часа.
След 15:00 часа на линия за спринта на 10 километра в Антхолц-Антерселва ще застанат биатлонистите Благой Тодев, Владимир Илиев, Константин Василев и Антон Синапов.
Ски-скачачът Владимир Зографски ще проведе своята втора официална тренировка на голямата шанца в Предацо след 19:30 часа. Състезанието е насрочено за събота.
Освен събитията в ски-бягането и биатлона, в петък ще бъдат раздадени пет комплекта медали в още спортни дисциплини – сноубордкрос за мъже и жени, бързо пързаляне с кънки на 10000 метра за мъже, скелетон за мъже и фигурно пързаляне за мъже.
На 13 февруари също така ще се проведат състезания по скелетон за жени, както и турнири по кърлинг и хокей на лед за мъже и жени.




