СПА Ризорт „Свети Иван Рилски“ в Банско продължава да привлича гости от България и чужбина целогодишно. През април хотелът представя обновено СПА меню, основаващо се на билкови терапии, което беше съобщено от генералния мениджър Димитър Колев.
Април е обявен за месец на СПА в комплекса. Новото меню ще предлага процедури, използващи специално подбрани билкови етерични масла, целящи положително въздействие върху нервната и опорно-двигателната система и предоставящи цялостен релакс, уточни Колев.
В обновения СПА център ще бъде представен и иновативен уред за процедури за лице и тяло. В сътрудничество с фирмата „Скейндор“ (Skeyndor) се разработва концепция, която ще позволи на посетителите да се запознаят с апаратурата, насочена към възстановяване на организма.
През 2025 г. СПА Ризорт „Свети Иван Рилски“ е удостоен с наградата „Най-добър 4-звезден планински СПА хотел“ за пета поредна година от Българската хотелиерска и ресторантьорска асоциация. Същата година комплексът печели и наградата за „Най-добър планински СПА хотел“ за категории от 100 до 200 стаи в класацията „Топ 100 на най-добрите хотели в България“. Колев подчерта, че тези награди са признание и отговорност към клиентите.
Хотелът приема гости през целия година, като през зимния сезон около 60% от посетителите са чуждестранни, а 40% – български. През другите месеци основният фокус е върху българския пазар.
За да поддържа интереса през годината, комплексът организира тематични месеци, сред които месец на българската музика с участия на известни изпълнители, месец посветен на стендъп комедията и инициативата „В Банско по балкански“ през ноември. Според информация от хотела, ноември е вторият най-силен месец по посещаемост, след февруари.
Едно от основните предимства на комплекса е стратегическото му местоположение близо до Национален парк „Пирин“ и горски територии. СПА центърът разполага с голяма площ и предлага вътрешни и външни басейни с целогодишно отопление.
Хотелът предлага услуги, специално насочени към семейства с деца, включително дневна анимация. В ресторантите се използват продукти от сертифицирани доставчици, а значителна част от храната се приготвя на място пред гостите.
Българската телеграфна агенция (БТА) информира в рубриката „БГ СПА. Salus per aquam – Здраве чрез вода“ за новини от сертифицирани СПА, уелнес и медикъл СПА центрове в страната, чийто брой надхвърля 200. Инициативата е в партньорство с Министерството на туризма и Българския съюз по балнеология и СПА туризъм, по повод на водещото европейско събитие за здравен туризъм HEALTHXCHANGE SUMMIT от 11 до 13 май 2026 г. във Варна, включваща курортите Св. св. Константин и Елена, Златни пясъци и Албена, на което БТА ще играе ролята на основен медиен партньор.




