Стефани Стоева и Габриела Стоева изравниха постижение на датчанки с поредната европейска титла в кариерата си

Водещите български бадминтонистки Стефани и Габриела Стоева постигнаха равенство с постижението на датчанките Камила Ритер Юл и Кристина Педерсен по брой спечелени европейски титли.

В събота сестрите станаха победителки на Европейското първенство в Хорсенс (Дания). За Стоеви това бе седмият финал на континенталния турнир. Те имат титли от Уелва 2018, Киев 2021, Мадрид 2022, Краков 2023 (Европейските игри, които служат за официално Европейско първенство) и Хорсенс 2025, наред с две втори места от Колдинг 2017 и Саарбрюкен 2024. Освен това, сестрите заеха пето място на Олимпийските игри в Париж 2024 и завоюваха титлата на Европейските игри в Баку 2015.

„Официално потвърдихме нашето място в историята, ставаме най-успешната женска двойка в историята на официалните Европейски първенства, изравнявайки се с датските състезателки Камила Ритер Юл и Кристина Педерсен, с четири спечелени титли. Европейските игри в Полша през 2023 година не се включват в общата статистика за Европейските първенства, но се считат за официално първенство за годината, в която са проведени,“ написаха сестрите в своя профил във Фейсбук, прикрепяйки информация от сайта на Международната федерация по бадминтон.

Датчанките Камила Ритер Юл и Кристина Педерсен са били шампионки на Стария континент през 2012, 2014, 2016 и 2017 години, а Стефани и Габриела Стоева през 2018, 2021, 2022 и 2025 година.

Източник БТА
За още интересни новини, интервюта, анализи и коментари харесайте нашата страница ДЕБАТИ във Фейсбук!

ВАШИЯТ КОМЕНТАР

Моля въведете коментар!
Моля въведете името си тук