Новосформирало се свлачище в прохода Троян – Кърнаре пречи на движението по републикански път II–35. Това съобщи за БТА представителят на Областната дирекция на МВР в Пловдив Анелия Вакхинова.
Специализирана техника от Агенция „Пътна инфраструктура“ (АПИ) работи по премахването на свлечената скална маса от южната част на прохода в района на Кърнаре. В момента движението се осъществява в едната лента, а шофьорите са призовани да бъдат особено внимателни, съобщиха от агенцията.
От АПИ информираха на сайта си, че товарните автомобили трябва да изчакват на място. Движението е обозначено със съответните пътни знаци и текат дейности по отстраняването на свлачището. Вчера агенцията публикува информация за друго свлачище, което е разположено на около 5 км от Кърнаре в посока Троян, наложило е автомобилите да преминават двупосочно в една лента.