В Националната музикална академия се изучават много интересни дисциплини, свързани с музиката и с танца, каза проф. д-р Маша Илиева

Националната музикална академия „Проф. Панчо Владигеров“ в София предлага разнообразие от привлекателни дисциплини, свързани с музика и танци, сподели днес проф. д-р Мария (Маша) Илиева в Концертната зала на академията.

Националната музикална академия „Проф. Панчо Владигеров“ организира събитие под названието „Ден на отворените врати“, отворено за всички, които се интересуват от професионалното балетно образование, педагогиката и фолклорната хореография.

Събитието стартира в Концертната зала на академията с представяне на специалностите „Балетно изкуство/Балетна педагогика“ и „Фолклорна хореография“.

По време на събитието студенти от тези специалности представиха едночасов концерт, който даде на публиката възможност да се запознае с художествените и сценични аспекти на обучението.

„Ние сме само малка част от преподавателския екип. Нашите студенти преминават четиригодишен курс и завършват с бакалавърска степен, след което могат да продължат с магистратура. Провеждат се и докторски защити, но изкуството остава на първо място. Най-важни са знанията, които ние предоставяме, и се стремим да привлекем най-добрите преподаватели от цялата страна“, сподели след концерта проф. д-р Маша Илиева.

Тя покани всички заинтересовани да се включат в нейния майсторски клас в балетна зала 63, насочен към бъдещи студенти, млади танцьори и педагози.

От Академията заявиха, че днешният „Ден на отворените врати“ е идеален за кандидат-студенти, преподаватели, професионални танцьори и всички, които имат интерес към балетното и фолклорното изкуство и педагогиката.

Източник БТА
За още интересни новини, интервюта, анализи и коментари харесайте нашата страница ДЕБАТИ във Фейсбук!

ВАШИЯТ КОМЕНТАР

Моля въведете коментар!
Моля въведете името си тук