Председателят на „Атака” Волен Сидеров отправи нова порция критики към управляващите. Той дори стигна до там, че намекна за оставката на външния ни министър Екатерина Захариева. Той каза това, след като беше помолен да коментира днешното телевизионно интервю на министър-председателя Бойко Борисов, в което премиерът посочва, че рокади в кабинета ще има, но сега не е моментът.
„Бих насочил погледа си към външния министър Екатерина Захариева, защото там има няколко теми, по които тя търпи критики. Тя е млад човек, може да седне да си поговорим. Да ѝ кажа как вървят нещата в света. Имам чувството, че изпуска някои тенденции. По отношение на пакта за мигрантите виждам, че има завой. На Коалиционния съвет казваме, че пактът не трябва да се подкрепя и премиерът се съгласява с това. Изведнъж във външна комисия се говори нещо друго. Това е лош знак към хората и външните ни партньори. По някои теми трябва да поговорим с Екатерина Захариева. Надявам се да вникне в тях. Да погледне по-балансирано на геополитическите тенденции в света, които отиват към повече консерватизъм и традиционни ценности, помалко неолиберализъм и глобализъм“, каза Сидеров.
Сидеров не пропусна да се изкаже по любимата си тема за оставката на Валери Симеонов. Попитан дали малката коалиция „Обединени патриоти“ ще се събира, за да реши за оставката на Симеонов, както поиска Борисов, лидерът на „Атака“ отговори:
„Аз този въпрос за себе си съм го решил. Питайте Каракачанов, Борисов и най-вече Цветан Цветанов, защото там има една връзка – не топла, а гореща направо“, но не уточни какво има предвид.
Председателят на „Атака” разкри с каква грижа мисли за българския народ, като изтъкна, че на последния коалиционен съвет предложил да отпадне данъкът за старите коли. Сидеров се оплака, че никой обаче не го послушал.
„Ще съобщя нещо от кухнята. На Коалиционния съвет в понеделник предложих данъкът върху старите автомобили да бъде оттеглен. Вижда се, че хората не го приемат. Заради едни 20 млн. лева приход в бюджета ние какво правим – караме 2 млн. българи да се бръкнат в джоба“, посочи той и допълни, че няма значение дали увеличението е 5 или 2 лева, защото всяко повишаване не добро за българина.
Попитан възможни ли са предсрочни избори с оглед на сутрешното телевизионно интервю на премиера Борисов, Волен Сидеров каза:
„В интервюто на премиера не видях той да коментира предсрочни избори. По-скоро идеята му беше, че това правителство има добри постижения и предсрочни избори няма да подобрят нещата. Доколкото виждам няма желание за предсрочни избори, като човек с политически опит и усет виждам, че има недоволство от управлението“, уточни той.
Сред критиките на председателя на ПГ на „Обединени патриоти” се нареди и пиарът на кабинета.
„Правителството събира доста критики, но има и положителни неща. Въпросът е как се поднасят. Дали не трябва да се промени пиар стратегията на кабинета, мисля, че тя в момента не е добра. Всеки член на кабинета, вицепремиер, министър, отделни хора излизат и говорят, а нещата си противоречат. Може би трябва да има една по-единна визия и тактика при представянето на това, което си свършил. Не казвам, че ще има бурни овации след това, но ще се разделя свършеното от несвършеното“.
Сидеров обаче защити правото на всички българи да птотестират.
„Продължавам да изповядвам убеждението си, че българите трябва да имат право на протест. Няма значение колко човека ще излязат, двама, трима или 2000. Ние сме партията, която вероятно е правила най-много протести в последните 14 години“.
В отговор на въпрос платени ли са според него тези протести, Волен Сидеров обясни: „Не мога да знам това и няма как. Можете да питате протестиращите“.
Сидеров коментира, че според социологията няма желание за предсрочни избори, но има недоволство от управлението.