Ливърпул не успя да запише първа победа след завръщането си в Шампионската лига. След като изпусна по наивен начин Севиля на старта, сега не намери пътя към успеха при гостуването си на Спартак (Москва). Срещата завърши 1:1, като и за двата отбора това бе второ равенство в група Е.

Класиране група Е

Руснаците откриха резултата в 23-ата минута, след като Фернандо се разписа след отлично изпълнение на пряк свободен удар. Две минути по-късно Садио Мане прати топката в мрежата, но попадението бе отменено поради засада. В 31-ата минута Филипе Коутиньо направи двойно с Мане и с красив удар изравни резултата.

Спартак Москва Ливърпул

Капитанът на българския национален отбор Ивелин Попов бе титуляр за Спартак и остана на терена до 85-ата минута, когато бе заменен от Мелгарейо. Той бе активен през първото полувреме, когато повечето атаки минаваха през него. Малко преди първия гол в мача той се измъкна по лявото крило и центрира опасно, бранител на Ливърпул успя да изчисти, а след това дойде фаулът, от който бе открит резултата.

Отборът на Юрген Клоп имаше предимство от самото начало и през по-голяма част от срещата. Германецът пусна Мане, който бе наказан за последните мачове в Англия, в нападателна тройка със Салах и Фирмино, а Коутиньо играеше зад тях. Четворката създаде достатъчно положения, но така и не стигна до повече от един гол. Червените отправиха 16 удара към вратата на съперника, но си останаха без успех като гост в Шампионската лига от 2009 г.

Фирмино пропусна добра възможност при удар с глава в началото, Салах на няколко пъти се размина с гола, а Мане стреля във вратаря при най-добрия шанс, открил се пред него. Влезлият като резерва Даниел Стъридж стреля над вратата от отлична позиция в 90-ата минута, а в заключителните секунди Салах пропусна след удар с глава отблизо.

Съдията даде 8-минутно продължение, тъй като вратарят на руснаците Ребров се контузи, получаваше медицинска помощ и трябваше да бъде сменен в 68-ата минута.